fot.nascenie.info

W drugiej połowie grudnia, na scenie Teatru Zależnego w ramach cyklu Teatralny Hyde Park odbyło się piosenkowe spotkanie z publicznością, w którym zaprezentowane zostały najpopularniejsze muzyczne fragmenty cyklu.

fot. nascenie.info
fot. nascenie.info

Idea Hyde Parku

Teatralny Hyde Park to wydarzenie, które prezentowane jest cyklicznie na scenie Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych przy Kanoniczej 1 w Krakowie. Spektakle cyklu realizowane są w formie teatralnego performance’u, który za każdym razem przybiera inny kształt. Każde przedstawienie jest odrębnym, niezwiązanym z pozostałymi spektaklem, w którym swoje umiejętności zaprezentować  mogą zarówno profesjonalni aktorzy, jak i studenci oraz pasjonaci sztuki teatralnej.

fot. nascenie.info
fot. nascenie.info
fot. nascenie.info
fot. nascenie.info

Piosenkowo

Pomysł na zrealizowanie przedstawienia w formie przeglądu piosenek Hyde Parku z 2016 roku okazał się strzałem w dziesiątkę. Publiczność świetnie się bawiła przy zabawnych, komicznych, a czasem i nostalgicznych tekstach utworów wykonywanych przy akompaniamencie Moniki Bylicy (instrumenty klawiszowe). Miła atmosfera była zasługą aktorów oraz pomysłowej reżyserii Ziuty Zającówny, która postanowiła aktywnie włączyć publiczność w akcję, dzięki czemu zarówno wykonawcy, jak i widzowie świetnie się bawili.

1

fot. nascenie.info
fot. nascenie.info

Wykonawcy

Teatralny Hyde Park „Piosenkowo”:
Scenariusz i reżyseria Ziuta Zającówna (aktorka, dr hab. profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, reżyser, laureatka festiwali teatrów jednego aktora i małych form teatralnych, stypendystka Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta)
Muzyka: Monika Bylica, Marek Rajss, Max Czarnecki
Scenografia: Barbara Guzik.
Zespół aktorski: Paulina Dziuba, Ziuta Zającówna, Justyna Orzechowska, Grzegorz Juras, Piotr Majewski, Jacek Milczanowski.
fot.nascenie.info
fot.nascenie.info