Współpraca z Portalem

Internetowy portal nascenie.info to jedna z inicjatyw powstałego w 2016 roku w Krakowie Stowarzyszenia Na Scenie, które działa we współpracy z krakowskim oddziałem Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu Radia i Telewizji ZASP.  Naszym głównym celem jest wspieranie wartościowych przedsięwzięć teatralnych i szeroko pojętej kultury na wysokim poziomie artystycznym.  

Nowa przestrzeń informacji kulturalnej

Portal nascenie.info stał się nową przestrzenią informacji kulturalnej, w której czytelnicy – zarówno profesjonaliści jak i miłośnicy teatru – mogą znaleźć informacje na temat najciekawszych krakowskich (i nie tylko) spektakli, przeczytać recenzje oraz wywiady z ich twórcami, zaglądnąć za kulisy oraz wziąć udział w dyskusjach.

Rozbudowa i modernizacja techniczna

Obecnie portal, którego oglądalność oraz rzesza stałych czytelników systematycznie wzrastają, wchodzi w drugi etap rozwoju: coraz większą rolę będą pełniły materiały filmowe, działania interaktywne, opinie publiczności i dyskusje w szerszym gronie (również na żywo). W tym celu konieczne jest poszerzenie grona współpracowników, którzy – rozumiejąc kulturotwórczą rolę przedsięwzięć teatralnych i wokół-teatralnych – zechcą się włączyć w nasze działania pro publico bono, jako wolontariusze uczestniczący w pracach informatycznych (rozbudowa portalu), redakcyjnych (recenzje, wywiady, felietony) i audio-wizualnych (tworzenie nagrań dźwiękowych i filmowych).

Nie jesteśmy organizacją komercyjną, ale…

Nie jesteśmy organizacją komercyjną, lecz grupą zaprzyjaźnionych ludzi ze sporym doświadczeniem na wielu polach działania. Nasz portal powstał dzięki naszym własnym inwestycjom oraz nakładom pracy i na tym etapie (nie sprzedajemy reklam) nie posiadamy możliwości oferowania naszym współpracownikom zatrudnienia i wysokich wynagrodzeń – sami również ich nie pobieramy. Stwarzamy jednak dla wszystkich szanse na realizację marzeń i dynamiczny rozwój zawodowy poprzez udział w ambitnych projektach z udziałem artystów sceny.

Opierając się na doświadczeniach, analizie i statystykach innych projektów mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości z grona naszych współpracowników – wolontariuszy wyłoni się stały, silny zespół, który połączy realizację swoich zawodowych pasji z możliwościami uzyskiwania z tego tytułu dochodów. Stanie się to dzięki maksymalnemu poszerzeniu zasięgu i oglądalności. Mamy też nadzieję, że nasza działalność uzyska wsparcie ze strony biznesu. Nawiązaliśmy już pierwsze kontakty w tym zakresie i pracujemy nad ich rozwojem.

Do współpracy zapraszamy studentów i pasjonatów informatyki, grafiki komputerowej i mediów społecznościowych, multimediów, a także teatrologów, dziennikarzy, reporterów, fotografów, filmowców i innych. 

Wszystkich zainteresowanych podjęciem współpracy zapraszamy do kontaktu:

redakcja@nascenie.info – w temacie wiadomości wpisać „Współpraca” oraz obszar działania np. „dziennikarz”. (mile widziane przykładowe portfolio)

Dajemy przestrzeń do działania i tym samym do rozwoju praktycznych umiejętności. Cenimy ludzi, którzy działają według zasady: „wszystkiego jeszcze nie wiem, ale się dowiem”. 

Współpracując z nami, poznacie świat teatru i współpracujących z nami artystów oraz obejrzycie wiele ciekawych spektakli.

Czekamy na Was!