W 2018 roku Stowarzyszenie Na Scenie zainicjowało cykl spotkań teatralno-muzycznych pod wspólnym tytułem „Krakowskie Rodziny Teatralne”. Gośćmi pierwszego odcinka była Bożena Zawiślak-Dolny, solistka Opery Krakowskiej oraz jej córka, Katarzyna Zawiślak-Dolny, aktorka Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Popisy wokalno-aktorskie obu pań zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność, a krytycy nie szczędzili słów zachwytu:

Bożena Zawiślak-Dolny i jej córka Katarzyna (…) otworzyły cykl (oby długi) Krakowskie Rodziny Teatralne. Urocze spotkanie na scenie mamy i córki, przygotowane przez pomysłodawcę, zarazem reżysera i twórcę scenariusza, a także większości tekstów piosenek Wojciecha Graniczewskiego, bawiło i wzruszało. Aktorki dialogując piosenkami, jak i zwierzeniami o sobie, w czym subtelnie pomagała im Anna Małachowska, odsłaniały oczywiste więzy, ale też widać było, że daleko pada jabłko od jabłoni.(…) – Wacław Krupiński.

„Matka z córką stworzyły zabawny, a momentami wzruszający spektakl, który naprawdę warto zobaczyć.” (…) – Magda Huzarska-Szumiec.

Kontynuując rozpoczętą tradycję, 19 października 2019 w Teatrze Groteska zagościła kolejna krakowska rodzina teatralna. Bohaterami drugiego odcinka cyklu był wieloletni aktor Narodowego Starego Teatru – Leszek Piskorz oraz jego córka, aktorka krakowskiego Teatru Bagatela – Małgorzata Vera Piskorz. Podczas spotkania prowadzonego przez redaktor Annę Małachowską, Leszek Piskorz opowiadał o ponad czterdziestu latach spędzonych na deskach najwspanialszego kiedyś teatru w Polsce, o niezwykłych osobowościach, które przez tę scenę się przewinęły oraz o swoich aktorskich przygodach. Nie brakowało dowcipnych anegdot taty i córki związanych z Ameryką – Leszek Piskorz, profesor krakowskiej PWST, był wykładowcą na Uniwersytecie Wisconsin of Milwaukee, a jego córka, absolwentka krakowskiej PWST, szlifowała swoje aktorskie umiejętności w elitarnej szkole aktorskiej Lee Strasberga w Nowym Jorku.

Aktorski show przeplatany był songami, fotograficznymi i filmowymi niespodziankami, dużą dawką dobrego humoru oraz ciekawych historii. Przy fortepianie zasiadł ponownie Jerzy Kluzowicz, kierownik muzyczny przedsięwzięcia. Opieką scenograficzną wydarzenie objęła Małgorzata Zwolińska, a autorem scenariusza oraz tekstów piosenek był reżyser spektaklu, Wojciech Graniczewski.

A oto fotorelacja przygotowana przez Tomasza Cichockiego.