Anna Graniczewska: Aniu, kolejna, 13.edycja Festiwalu Twórczości  Korowód za nami. Jak podsumowałabyś tegoroczny konkurs? 

 Anna Treter: Festiwal był w tym roku nieco inny jeśli chodzi o formę przekazu i skromniejszy niż w poprzednich latach ze względu na znacznie uszczuplone fundusze. Nie mogliśmy się spotkać w salach koncertowych ze względu na przepisy związane z epidemią, więc wszystkie działania odbyły się w internecie. Ale, jak to w życiu bywa, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Ta dobra strona tegorocznej propozycji ujawniła się w naszym corocznym konkursie skierowanym do wykonawców i twórców. Dzięki możliwości nadsyłania zgłoszeń przez internet, zgłosiło się bardzo wielu artystów, bo ponad 120, a kilka propozycji dotarło do nas z zagranicy. Jak co roku swój werdykt wydało jury, ale zagłosowała także i przyznała swoją nagrodę duża rzesza internautów (ponad 2,5 tys.). W tym roku można było nie tylko wysłuchać, ale także obejrzeć propozycje, bo konkurs dotyczył nie tylko nagrań audio, ale także obrazów ilustrujących piosenki. Było całe mnóstwo bardzo ciekawych teledysków, fragmentów koncertów, czy też po prostu wykonań nakręconych w warunkach domowych. Kilka z tych, które znalazły się w finale  oraz zwycięzców obu kategorii konkursu można obejrzeć na naszej stronie www.piosenkarnia.pl.

Anna Graniczewska: Kilka dni temu oglądaliśmy bezpośrednią transmisję z koncertu galowego, podczas którego przenosiliśmy się sprawnie z Krakowa do Lublina  i Poznania. Czy ci, którzy nie zdążyli obejrzeć koncertu lub ci, którzy chcieliby obejrzeć go po raz drugi, mają taką szansę?

Anna Treter: Koncert w tym roku nie otrzymał miana galowego, nazwaliśmy go skromniej, po prostu ,,Wieczór recitali”.  Na podstawie wielu pozytywnych i życzliwych opinii mogę stwierdzić, że podobał się widzom. Podkreślali oni jego różnorodność, nastrój i walory artystyczne, chociaż wszyscy artyści wystąpili w bardzo kameralnych składach. Miało to swoją dobrą stronę, bo łatwiej wówczas artyście nawiązać bardziej intymny kontakt ze słuchaczami. Zapraszam do obejrzenia tego koncertu na podanej już stronie internetowej www.piosenkarnia.pl, a także na Facebooku i Youtubie po wpisaniu hasła „piosenkarnia”.

Anna Graniczewska: Jak widzisz przyszłość Festiwalu? Czy jest już pomysł na kolejną, czternastą edycję?

Anna Treter: Tak się co roku składa, że ledwie kończy się festiwal, a już trzeba pisać projekty na kolejne edycje, bo termin mija 30 listopada. Więc odpowiedź brzmi: tak, jest już pomysł na przyszły rok! Ale jest też lęk, czy nie pozostanie on jedynie pobożnym życzeniem. Wszystko zależeć będzie od sytuacji epidemicznej. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższego roku uporamy się ze wszystkimi przeciwnościami losu i wreszcie się z Państwem spotkamy na żywo. Wszyscy artyści są tego bardzo spragnieni. Zatem, trzymajmy się zdrowo, dbajmy o siebie i bliskich i niech ten Nowy Rok 2021 przyniesie nam samo dobro!

Anna Graniczewska: Życzymy tego Tobie Aniu, Twojemu Zespołowi oraz wszystkim Artystom!