Spektakl Stowarzyszenia Na Scenie „Piosenka ci nie da zapomnieć, czyli eksplozja kultury polskiej po odzyskaniu niepodległości” zrealizowany w październiku ubiegłego roku przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego cieszył się wielkim zainteresowaniem, dlatego miło nam poinformować, że w odświeżonej formie i pod nieco zmienionym tytułem powraca on na scenę jako nasza koprodukcja z Teatrem Groteska.

fot. Tomasz Cichocki

„Piosenka ci nie da zapomnieć, czyli Qui Pro Quo w Krakowie” to barwny spektakl teatralno-muzyczny, który przenosi widzów do świata lat 20. i 30. – w czasy niezwykłego rozkwitu twórczości wybitnych polskich artystów teatru, kabaretu i kina: Hanki Ordonówny, Fryderyka Jarosego, Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Henryka Warsa i innych.

fot. Andrzej Głuc
fot. Andrzej Głuc

Przedstawienie jest atrakcyjną propozycją zarówno dla widzów dojrzałych, jak i dla młodzieży-jako ilustracja polskiej kultury i historii dwudziestolecia międzywojennego. Usłyszą Państwo wiele przebojów międzywojennego kabaretu i kina w wykonaniu wspaniałych krakowskich aktorów: Lidii Bogaczówny, Bolesława Brzozowskiego, Anny Lenczewskiej, Beaty Malczewskiej i Jacka Milczanowskiego. Akompaniament znakomitego pianisty Jerzego Kluzowicza to dodatkowy atut spektaklu.

fot. Andrzej Głuc

Zapraszamy Państwa na spektakle 18 stycznia, godz. 19:00 oraz 16 marca, godz. 18:00 do Teatru Groteska (Sala Kopułowa).

Bilety dostępne w kasie Teatru oraz online na stronie www.groteska.pl

 

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi spektaklu: