Festiwal Twórczości Korowód to rozpoznawalny w całej Polsce projekt Fundacji Piosenkarnia Anny Treter. Prezentuje on i popularyzuje dorobek artystyczny wybitnych polskich twórców oraz utalentowanych przedstawicieli młodego pokolenia. Co roku festiwalowi towarzyszy Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia”, skierowany do młodych autorów, kompozytorów i wykonawców (amatorów i profesjonalistów), którzy tworzą własne piosenki lub interpretują utwory innych twórców.

Portal nascenie.info ponownie znalazł się w gronie patronów medialnych wydarzenia, a Anna Treter opowiedziała nam o jego tegorocznej odsłonie.

Anna Graniczewska: Jaka będzie tegoroczna edycja Festiwalu?

Anna Treter: Konkurs już się rozpoczął. Zostanie on przeprowadzony i rozstrzygnięty w Internecie, podobnie jak w ubiegłym roku. Nadsyłanie zgłoszeń w postaci materiałów audio-wideo jest możliwe do 30 października 2021 r. Pula nagród w tym roku wynosi 6500 zł. Cieszymy się, że przy tegorocznej edycji „Korowodu” spotkamy się z publicznością podczas koncertu galowego zatytułowanego ,,Od słowa do słowa” w Nowohuckim Centrum Kultury 20 listopada 2021 r. o godz.19:00. Ruszyła już sprzedaż biletów. Koncert będzie transmitowany w internecie, podobnie jak wszystkie inne wydarzenia festiwalu. Wystąpią w nim z autorskimi recitalami ikony piosenki artystycznej – Andrzej Poniedzielski i Andrzej Garczarek z towarzyszeniem swoich zespołów, a także laureaci naszych konkursów – Zuza Wiśniewska i Olek Różanek. A ja podjęłam się roli gospodyni tego wieczoru.

Anna Graniczewska: Czy internauci, wzorem poprzedniej edycji, będą mieli możliwość oddania głosu na swojego faworyta ?

Anna Treter: Tak, oczywiście. Internauci będą mieli możliwość wybrać swojego laureata poprzez stronę www.piosenkarnia.pl w dniach 7-15 listopada. Drugiego laureata wybierze jury. Myślę, że gratką dla internautów będzie też możliwość zobaczenia w szerszym repertuarze w ramach koncertu galowego Zuzy Wiśniewskiej – laureatki wybranej przez nich w ubiegłorocznym konkursie. Obiecała mi, że zaśpiewa zwycięską piosenkę zatytułowaną „Litania”, która tak poruszyła słuchaczy.

Anna Graniczewska: Kto będzie oceniał młode talenty?

Anna Treter: Z jednej strony internauci, którzy kierują się w znacznej mierze swoimi gustami i emocjami. Z drugiej strony – jury złożone z muzyków, pieśniarzy, autorów tekstów i dziennikarzy, a więc osoby, które bardziej wnikliwie przyjrzą się merytorycznym walorom piosenek i ich prezentacji.

Anna Graniczewska: Czy znane są losy ubiegłorocznych laureatów ?

Anna Treter: Zawsze dbamy o swoich laureatów. Dwoje z nich wystąpi w tegorocznym koncercie galowym. Przygotowujemy także prezentacje wideo, w których zobaczą Państwo materiały archiwalne, a także aktualne rozmowy z laureatami. Naszego wspaniałego laureata – zespół ,,Oreada”, będzie można zobaczyć 18 listopada 2021 w recitalu, który otworzy nowy cykl pod nazwą ,,Album Niezwykłych Artystów”.

Anna Graniczewska: Aniu, jak zaprosisz naszych Czytelników na tegoroczny „Korowód”?

Anna Treter: Zapraszam do śledzenia  wszystkich wydarzeń festiwalowych! Naprawdę warto posłuchać artystów, którzy swoją twórczością mają do przekazania wiele ważnych i pięknych rzeczy. Na stronie fundacji Piosenkarnia znajdą Państwo wszystkie szczegóły.