Festiwal Twórczości Korowód to sztandarowy projekt Fundacji Piosenkarnia Anny Treter, realizowany od 2008 roku. Prezentuje i popularyzuje dorobek artystyczny wybitnych polskich twórców, takich jak między innymi Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Jonasz Kofta, Wojciech Bellon, Andrzej Poniedzielski oraz utalentowanych przedstawicieli młodego pokolenia.

Co roku festiwalowi towarzyszy Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia”, skierowany do młodych autorów, kompozytorów i wykonawców (amatorów i profesjonalistów), którzy tworzą własne piosenki lub interpretują utwory innych twórców. Ma on stanowić niejako podsumowanie mijającego roku festiwali piosenki artystycznej w Polsce.

Portal nascenie.info jest ponownie patronem medialnym wydarzenia, a Anna Treter, prezes Fundacji i dyrektor artystyczna festiwalu, opowiedziała nam o jego tegorocznej odsłonie.

Anna Treter:  W tym roku swoje utwory na konkurs zgłosiło aż 120 wykonawców. Propozycje były bardzo różnorodne i ciekawe, trudno więc było wyłonić finałową ósemkę. Uczestnicy zadbali tym razem zarówno o stronę dźwiękową, jak i wizualną swoich propozycji, co stanowi nowość tegorocznego konkursu, a nam – widzom i słuchaczom – daje możliwość oceny nie tylko walorów muzycznych utworów, ale także sposobu ich prezentacji na ekranie. Komisja konkursowa wyłoniła finałową ósemkę, która powalczy o tytuł Laureata, statuetkę „Złote serce” oraz nagrody finansowe. Tegoroczna edycja festiwalu będzie inna niż wszystkie poprzednie. Odbędzie się z wykorzystaniem internetu, multimediów i innych nowoczesnych metod komunikacji. Taki czas.

Anna Graniczewska: W finale usłyszymy ośmiu finalistów?

Anna Treter: Tak, ośmiu artystów przystąpi do walki o cenne nagrody. Jedna z nich zostanie przyznana przez jury, a druga przez internautów, w drodze głosowania.

Anna Graniczewska: Do kiedy można głosować?

Anna Treter:  Głosy można oddawać do 10 listopada, do godz. 12:00 na stronie Fundacji http://piosenkarnia.pl/zaglosuj-na-najlepsza-polska-piosenke/

Anna Graniczewska: Ogłoszenie wyników nastąpi dzień później, 11 listopada. Tego dnia poznamy również laureata wybranego przez Jury. Natomiast w niedzielę,  22 listopada o godzinie 19:00 odbędzie się Wieczór Recitali, tym razem online, którego gospodarzami będziesz ty, Aniu, razem z Grzegorzem Tomczakiem.

Anna Treter: Tak, już teraz serdecznie Państwa zapraszam na to wydarzenie – tak inne w tym roku, jak i inny jest tegoroczny festiwal. Ale o tym koncercie, Aniu, opowiemy jeszcze Państwu na łamach portalu, prawda?

Anna Graniczewska: Oczywiście, o Wieczorze Recitali przypomnimy naszym Czytelnikom i już cieszymy się na kolejną rozmowę! A teraz zapraszamy Państwa do oddania głosów!