Tradycją wpisaną w działalność Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN jest cykl Teatralny Hyde Park.To seria spektakli w stylu „performansu”. Każdy z nich jest inny – w zależności od pomysłodawcy i twórców. Otwarty system prezentacji Hyde Parku daje szansę na pokazanie się i zaprezentowanie swoich umiejętności nie tylko aktorom zrzeszonym w STEN, ale także studentom szkół artystycznych oraz wszystkim innym, którym bliska jest scena.

 

fot. Kaja Sosnowska

Zaśpiewam Wam, com tam… Miau! to kolejna edycja Teatralnego Hyde Parku według pomysłu Ziuty Zającównej, do którego scenariusz napisał Jacek Milczanowski, a piosenki z tekstami Ludwika Jerzego Kerna muzycznie pięknie oprawiła we własne kompozycje Monika Bylica. Tym razem opowieść jest nieco bajkowa. Akcja dzieje się w zakładzie odosobnienia dla niesfornych kotów, nazywanym w przestępczym półświatku „kiciem”. Jest to „kić” dla kić, jako że pensjonariuszkami są kotki. Strzegą ich wierne tradycji psy. Zwyczajem zakładu jest „Ius Primae Noctis”, przysługujące Naczelnikowi Więzienia. Ten zaś, respektując owe prawo, troszczy się, aby pensjonariuszki powierzone jego opiece, wykonywały je dobrowolnie.

fot. Kaja Sosnowska

Dopracowany scenariusz, dowcipna, zwarta akcja scenek aktorskich oraz wpadające w ucho piosenki są wystarczającym powodem, by wybrać się na Kanoniczą, gdzie STEN gra swoje spektakle. Zespół wykonawców zebrał w premierowy wieczór zasłużone brawa. Wszyscy stworzyli ciekawe postacie, ale najbardziej wyraziście zaprezentowali się Anna Lenczewska oraz Mateusz Dewera, których talent aktorski i vis comica warto podkreślić. Z dużym poczuciem humoru do swoich ról podeszli Paulina Dziuba, Sara Gawlik, Piotr Majewski, Norbert Stałęga. Jacek Milczanowski, reżyser przedstawienia, dostojnie pełnił honory narratora i gospodarza wieczoru.

fot. Kaja Sosnowska

Publiczność świetnie się bawiła, o czym świadczyły gromkie brawa, którymi nagrodziła wykonawców domagając się bisów.