fot. Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów

Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie od prężnie działającego Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów do udziału w jury Przeglądu Twórczości Artystycznej Przedszkolaków Zabierzowskie Bajkogranie, który zorganizowany został już po raz siódmy. W Przeglądzie udział wzięło osiem grup z placówek przedszkolnych położonych na terenie Gminy Zabierzów.

fot. Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów

Pomysł na zaszczepienie teatralnego bakcyla u najmłodszych oraz kształtowanie dzieci w wieku przedszkolnym na przyszłą wytrawną publiczność teatralną poprzez tworzenie spektakli to świetna inicjatywa pedagogów i instruktorów, którą wsparło Centrum Kultury w Zabierzowie, a którą nasz portal oraz Stowarzyszenie Na Scenie bez wahania, z wielką radością popiera. Maluchy zaprezentowały szeroki, urozmaicony repertuar. Docenionym przez nas pomysłem było wykorzystanie przez kilka zespołów kostiumów folklorystycznych oraz zaczerpnięcia tematyki prezentacji z krakowskich legend. Nie zabrakło znanych i lubianych bajek, jak na przykład Czerwonego Kapturka, zabrzmiało też sporo piosenek, między innymi popularne przeboje z filmu Akademia Pana Kleksa. Pomysłowe, ekspresowe w montażu dekoracje, zabawne, dopracowane kostiumy, w niektórych przypadkach fantastyczna, wręcz zaskakująca charakteryzacja małych aktorów to niektóre z atutów, na które zwróciliśmy uwagę jako członkowie jury.

fot. Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów

Laureatami tegorocznej edycji Zabierzowskiego Bajkogrania zostały cztery grupy przedszkolne – dwa drugie miejsca zostały przyznane ex aequo, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia w postaci pamiątkowych dyplomów oraz zabawek. Serdecznie gratulujemy!