Już po raz siedemnasty Teatr Groteska zorganizował wielkie plenerowe show. 3 czerwca od godziny 22:00 Wisłą zawładnęło 13 gigantycznych rozmiarów smoków animowanych przez aktorów ze statków i barek. Największy smok miał w tym roku aż 15 metrów wysokości, a wszystkie powstały w pracowniach Groteski. Tematem przewodnim tegorocznej parady były smoki Morza Śródziemnego.

fot.nascenie.info

W widowisku wykorzystano wiele efektów specjalnych – paradzie smoków towarzyszył imponujący pokaz sztucznych ogni, wizualizacji laserowych, ognia i świateł, były także kolorowe projekcje na wodnych ekranach. Całość okraszona została przepiękną muzyką Maurice’a Ravela, Hansa Zimmera, Nino Roty i Gorana Bregovića. Tuż przed paradą tłumy widzów umiejscowione na zakolu Wisły mogły podziwiać ekstremalne akrobacje na wodzie i w powietrzu w wykonaniu flyboardzistów.

fot.nascenie.info

Widowisko z pewnością uatrakcyjniło obchody Dnia Dziecka – pokaz wzbudził zachwyt zarówno dzieci, jak i dorosłych, za co mali i duzi miłośnicy smoków powinni być wdzięczni kreatorowi tego barwnego show – Adolfowi Weltschkowi, dyrektorowi Teatru Groteska.

fot.nascenie.info