Piątkowy wieczór w Teatrze Barakah był niezwykły – wzruszający i refleksyjny. Powiecie, że to niemożliwe – wszak rewia drag queen ma bawić. Ale wczorajszy spektakl był wyjątkowy. A to za sprawą Pawła Rupali vel Papiny McQueen, który w rewii zatytułowanej „My way, my dream, my life – moje marzenie” postanowił opowiedzieć o sobie – o swojej fascynacji światem kobiet, ukazać blaski i cienie bycia drag queen, ale przede wszystkim przekonać publiczność, że warto mieć marzenia i o nie walczyć.

Historia zaczyna się od znalezienia na strychu peruki. Ten symbol, w pewnym sensie fetysz, określi dalszą drogę chłopca. Kobiecość zamknięta w męskim ciele zacznie coraz bardziej dawać o sobie znać. Na szczęście chłopak spotka na swojej drodze człowieka, który dostrzeże nie tylko jego pasję, ale także artystyczny potencjał. Dzięki jego pomocy i obopólnej wierze w sukces uda się stworzyć pierwszą w Polsce Rewię Drag Queen.

Człowiekiem, który dał szansę nieśmiałemu chłopakowi, jest producent rewii, Henryk Pasiut – człowiek o wielkim sercu, kochający, wspierający i rozumiejący artystów. A niepewny siebie chłopak, Paweł Rupala, który marzył kiedyś o karierze drag queen, dzisiaj realizuje siebie występując na scenie, biorąc udział w programach telewizyjnych, jednym słowem spełnia się, idąc własną drogą.

To, co wczoraj miało miejsce w Teatrze Barakah było niezwykłe i coraz rzadziej zdarza się w krakowskich teatrach. Publiczność zgotowała wykonawcy i realizatorom rewii owację, zrywając się do pionu jak na komendę. Publiczność swoją reakcją jednogłośnie zdecydowała o sukcesie spektaklu, który świetnie wyreżyserowała Ana Nowicka i do którego atrakcyjną choreografię stworzyła Katarzyna Kleszcz. Były łzy, były emocje. A wiecie dlaczego? Bo było prawdziwie i szczerze. Bez udawania, bez zbędnych udziwnień. Jestem pewna, że wczorajszego wieczoru nastąpił pewien przełom – w odbiorze i w postrzeganiu osób, które choć tak odmienne i na pozór dziwaczne, są wrażliwymi i wspaniałymi ludźmi. I które nie boją się spełniać najbardziej zwariowanych marzeń.

Wspaniały wieczór, świetny spektakl, znakomita robota! Polecam zdecydowanie!


Reżyseria: Ana Nowicka

Producent: Henryk Pasiut

Obsada:
Papina McQueen – Stewardessa w przelocie
Tancerze: Łukasz Szkiłądź oraz Mateusz Miela

premiera: Teatr Barakah, 21 czerwca 2019