Scena na Scenie konsekwentnie poszerza swój repertuar o nowe spektakle teatralne oraz koncerty na wysokim poziomie artystycznym. Do grona współpracujących z nami artystów dołączył Krzysztof Ścierański, od lat podziwiany przez publiczność, a przez krytyków okrzyknięty „pierwszą gitarą basową Polski”.

Proponujemy Państwu trzy formaty koncertów Krzysztofa Ścierańskiego: solo, w duecie i w kwartecie.

Koncert solowy – wykorzystując różne techniki gitarowe oraz urządzenia do efektów specjalnych, Krzysztof Ścierański tworzy muzykę brzmiącą jak cała orkiestra. Recital muzyka to solidna dawka subtelnych doznań, niezwykłej energii i ciepła, podczas którego urzeka on wirtuozerią. Jego muzyka zaskakuje oryginalnością, a część jego kompozycji weszła na stałe do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

Koncert zatytułowany „Wariacje jazzowe na piano i gitarę basową” to duet wyjątkowych osobowości twórczych: Krzysztofa Ścierańskiego oraz Krzesimira Dębskiego. Obaj muzycy występowali razem w słynnym zespole String Connection, który odnosił światowe sukcesy w latach 80. Podczas koncertu wykonują własne kompozycje, które przenoszą publiczność w fascynujący wymiar ich muzycznej wyobraźni. Poprzez improwizację wymagającą perfekcyjnej synchronizacji obu muzyków, wspinają się razem na szczyty jazzowego stylu fusion.

Wspaniałych wrażeń dostarczy Państwu koncert zespołu Krzysztof Ścierański New Quartet. Wyjątkowa formacja skupia wybitnych muzyków polskiego jazzu. To właśnie z nimi Krzysztof Ścierański nagrał płytę „Night Lakes”, która stanowi spełnienie jego młodzieńczych marzeń. Krzysztofowi Ścierańskiemu w koncercie towarzyszą:

Zbigniew Jakubek, pianista, keyboardzista, aranżer, współtwórca znakomitej grupy Walk Away.

Michał Kobojek, saksofonista i kompozytor młodego pokolenia, który brał udział w nagraniach muzyki do filmów „Ida” i „Superprodukcja”,

Przemek Kuczyński, wszechstronny perkusista, kompozytor, sideman, realizator nagrań, zaliczony w 2017 roku do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszechczasów magazynu „Perkusista”.