O nas

Wortal „nascenie.info” to wspólne dzieło pasjonatów teatru, którzy postanowili stworzyć nową przestrzeń informacyjną dla środowiska krakowskich artystów i publiczności.

Idea ta uzyskała poparcie Zarządu Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu Radia i Telewizji ZASP – wspiera bowiem statutowe cele tej organizacji poprzez praktyczne działania na rzecz środowiska artystycznego Krakowa i krakowskiej publiczności.

Organem prowadzącym nasz wortal jest Stowarzyszenie Na Scenie, którego celem statutowym jest poszerzanie dostępu społeczeństwa do kultury, sztuki i zdobyczy cywilizacyjnych za pomocą działań artystycznych, informacyjnych i edukacyjnych, wspomagających rozumienie natury człowieka, propagujących działania etyczne i proekologiczne.

Kim jesteśmy? Ludźmi kultury, dla których sztuka i jej propagowanie stanowi ważny element życia publicznego, choć każdy z nas widzi ją z nieco innej perspektywy. Nie aspirujemy do roli dokumentatora wszystkich wydarzeń na krakowskich scenach.  Chcemy stworzyć narzędzie, które będzie wspierać komunikację środowiska artystów sceny z publicznością.

Pragniemy, aby zamieszczane tu teksty były wiarygodnym źródłem wiedzy i informacji o teatrze oraz środowisku teatralnym w Krakowie i okolicach. Mamy nadzieję, że będzie to także miejsce komunikacji artystów sceny z publicznością, a wpisy – w formie recenzji, wywiadów i merytorycznych dyskusji o teatrze, estradzie, telewizji i filmie – przyczynią się do promocji teatru pośród coraz szerszego szerokiego grona odbiorców.

Mamy też nadzieję, że nasz wortal stanie się także z czasem skutecznym narzędziem promocji spektakli, koncertów i imprez estradowych na dobrym poziomie artystycznym, propagatorem działalności klubu SPATiF – wspieranego przez ZASP – oraz istotnym elementem oprawy medialnej wartościowych imprez artystycznych.

Nasze studio teatralne „Scena naScenie”  będzie wspierać tworzenie spektakli teatralnych o wysokich standardach artystycznych. Jego działania będą oparte na jawnych, jasnych i godnych zasadach organizacyjnych i finansowych.

Wykorzystując dorobek i doświadczenie współpracujących z nami artystów, pragniemy też organizować warsztaty teatralne – zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Nasza redakcja zaprasza do współpracy osoby hołdujące zasadom rzetelnej publicystyki.  Chętnie stworzymy dla nich możliwość zaistnienia w przestrzeni publicznej poprzez publikowanie dostarczonych materiałów informacyjnych dotyczących wartościowych przedsięwzięć artystycznych oraz refleksje związane z teatralną profesją.

Mamy nadzieję, że nasze inicjatywy spotkają się z szerokim zainteresowaniem.  Chętnie przyjmiemy opinie i sugestie dotyczące naszej działalności. Każda z nich będzie dla nas cenną wskazówką w budowaniu platformy służącej dobrej przyszłości polskiego teatru.

 

Zapraszamy do korespondencji

Nasz adres:
redakcja@nascenie.info

Wiadomość można również wysłać poprzez poniższy formularz.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości