Z miesiąca na miesiąc poszerza się grono bywalców Klubu Aktora SPATiFSPATiF to nazwa historyczna, kojarząca się z kultowym miejscem dostępnym niegdyś wyłącznie dla ludzi teatru i zaproszonych przez nich gości.
fot.archiwum

Rozmawiamy z Julią Bromberek, menedżerką krakowskiego SPATiFu.

Anna Kańska Małachowska: W Klubie odbywa się coraz więcej wydarzeń. Jakie są propozycje na najbliższy czas?

Julia Bromberek: W marcu jak w garncu, to też i w Klubie Aktora SPATiF dzieje się sporo na wielu polach sztuki. Działalność Klubu Aktora SPAtiF (miejsce znane tez jako LOŻA) rozkręca się na dobre, co sezon wprowadzamy nowe punkty stałe do naszego repertuaru. Od września, dwa razy w miesiącu odbywają się u nas bezpłatne pokazy klasyki kinowej, dzięki uprzejmości jednego z dystrybutorów. Zwykle w danym miesiącu prezentujemy filmy jednego reżysera: w marcu jest to twórczość Woody Allena. W kwietniu pokażemy natomiast genialny film Petera Webbera „Dziewczyna z perłą” z Colinem Firthem i Scarlett Johansson. Projekcje te cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza, że filmy prezentujemy na wysokiej klasy sprzęcie zakupionym z grantu, jaki otrzymaliśmy od Gminy Miejskiej Kraków.

A.K.M. Ale Kino w SPATiFie to nie jedyna cykliczna impreza Klubu Aktora SPATiF?J.B. Nie. W każdą trzecią środę miesiąca odbywają się u nas spotkania autorskie, regularną imprezą są współorganizowane z zespołem Baletu Dworskiego Cracovia Danza spotkania z artystami związanymi z tańcema także czytanie performatywne dramatów – póki co na mniejszą skalę. Już niedługo chcielibyśmy ruszyć z projektem pomysłu wybitnej aktorki i pedagoga, Pani Anny Polony, jednak szczegółów tego przedsięwzięcia zdradzić jeszcze nie mogę.

A.K.M. Co zaproponujecie z nadejściem wiosny?

J.B. Już wiosną w naszym repertuarze pojawią się liczne koncerty jazzowe, pierwszy już 1 kwietnia. Na scenie Klubu Aktora zabrzmią niezapomniane utwory z repertuaru Rey’a Charlesa w interpretacji Łukasza Szczepanika, wybitnie zdolnego, młodego artysty z Teatru Variété. Jeszcze w marcu, 25 oraz 22 kwietnia odbędą się specjalne pokazy kameralnego musicalu „Głos ma twarz” czyli o osobliwej roli lektora, w reżyserii Agnieszki Dobrowolskiej –  Borowiec z udziałem Iwony Konieczkowskiej i jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce – Piotra Borowca. Te wydarzenia to tylko niektóre z propozycji Klubu Aktora SPATiF przygotowane dla naszej (coraz szerszej) publiczności. W niedługiej przyszłości zaśpiewa u nas po raz kolejny Ewelina Przybyła – aktorka i wokalistka, której ubiegłoroczny koncert przeszedł już do historii tego miejsca. 15 lipca z kolei Klub Aktora znów stanie się jednym z przystanków podczas Nocy Jazzu w Krakowie.

A.K.M. Czyli można powiedzieć – będzie się działo…

J.B. Oj tak! I dlatego warto nas choć czasem odwiedzić. Tym bardziej, że już niedługo na oficynie budynku pod adresem Rynek Główny 41 zawiśnie logo Klubu Aktora SPATiF, by już nikt nigdy nie zagubił się szukając tego ważnego punktu na kulturalnej mapie Krakowa.

A.K.M. Bardzo dziękuję za rozmowę. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ