W minioną sobotę 2 września Andrychów obchodził 250-lecie lokacji miasta. Aby godnie uczcić wspaniały i dostojny jubileusz, Centrum Kultury i Wypoczynku zorganizowało uroczysty, galowy koncert, który pomimo niesprzyjającej aury zgromadził na stadionie „KS Beskid” tysiące ludzi. Andrychowski jubileusz był z pewnością jedną z najciekawszych i najatrakcyjniejszych imprez muzycznych tego lata, na którą warto było przyjść czy przyjechać.

Muzyka z najwyższej półki, czołowi przedstawiciele polskiej estrady i znakomici artyści sprawili, że zimny wrześniowy wieczór stał się gorącym, pełnym emocji i wzruszeń wydarzeniem, które zapisało się na andrychowskich kartach historii jako wyjątkowe, niepowtarzalne i piękne. Przez ponad trzy godziny wybrzmiewała wspaniała muzyka w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Lwowskiej pod batutą Volodymira Syvohipa oraz polskich wokalistów, którą ilustrowały przygotowane przez Marka Grabowskiego multimedialne prezentacje opowiadające 250-letnią historię Andrychowa.

Pierwszą część koncertu wypełniła Suita Andrychowska skomponowana specjalnie na tę okazję przez Macieja Muraszko, która w połączeniu z wyświetlanymi obrazami niezwykle sugestywnie przedstawiła dzieje miasta.

W drugiej część gali czołowi artyści polskiej estrady zabrali publiczność w muzyczną podróż, której – w roli konferansjera – przewodził dziennikarz muzyczny Artur Orzech. Zabrzmiały niezapomniane piosenki przedwojenne, przeboje od lat sześćdziesiątych po dziewięćdziesiąte, aż po hity XXI wieku w wykonaniu genialnie brzmiącego Krzysztofa Cugowskiego, pełnej energii Kasi Kowalskiej, wspaniale tańczącego twista Marka Piekarczyka, nastrojowej i ciepłej Stanisławy Celińskiej, lirycznej Moniki Kuszyńskiej, pełnego poetyckiego uroku Stanisława Sojki, dynamicznego Stachursky’ego i porywających młodszą część publiczności Rahima i Daniela Moszczyńskiego. Jubileuszową galę koncertowo i z wielką dbałością o detale wyreżyserował Wojciech Graniczewski. Artystom i realizatorom koncertu Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak wręczył pamiątkowe medale. Koncert zakończył się około północy spektakularnym pokazem fajerwerków. Sztuczne ognie rozświetliły andrychowskie niebo równie mocno, jak mocnych i niezapomnianych wrażeń dostarczyły obchody 250-lecia lokacji miasta.

Wielkie uznanie za ogrom pracy włożonej w przygotowanie tej wspaniałej imprezy należy się Anecie Wądrzyk, dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz jej niestrudzonemu zespołowi.