W maju 2017 roku już po raz dwudziesty odbędą się Krakowskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną, podczas których prezentowane są najlepsze zespoły chóralne wykonujące muzykę sakralną prawosławia. Artyści, którzy wystąpią w tym roku w Krakowie to laureaci światowych festiwali, koncertujący zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Krakowskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną to znakomita i niepowtarzalna możliwość zetknięcia się z muzyką prawosławia w naszym mieście.

Centrum Kultury Podgórza, które od samego początku jest organizatorem Krakowskich Spotkań z Muzyką Cerkiewną, organizuje dla krakowskiej publiczności zarówno występy zespołów o światowej renomie, jak również małych chórów parafialnych, zachwycających autentyzmem. Wśród wykonawców znajdują się zawsze laureaci słynnego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce. W czasie dziewiętnastu edycji Spotkań, które odbyły się dotychczas, wystąpiło już ponad siedemdziesiąt zespołów reprezentujących różne style wykonania, programy i repertuar.

Redakcja portalu nascenie.info została zaproszona na dwa koncerty w ramach cyklu Krakowskich Spotkań z Muzyką Cerkiewną. Odbędą się one w dniach 22 oraz 25 maja w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, przy ul. Grodzkiej 52A.

22 maja zaśpiewa Chór Rosyjskiej Akademii Muzyki im. Gniesinych pod dyrekcją Dmitrija Oniegina, reprezentujący moskiewską uczelnię o wielkiej renomie i bogatych tradycjach, natomiast 25 maja usłyszymy Akademicki Chór Kameralny Chreszczatyk z Kijowa pod dyrekcją Pawła Struca – zespół posiadający imponujący repertuar od muzyki dawnej po współczesne kompozycje.

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami znajdującymi się w linkach.

Do zobaczenia na tegorocznej edycji Krakowskich Spotkań z Muzyką Cerkiewną.

Rosja Gniesinych

Ukraina Chreszczatyk

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ