KRAKOWSKIE RODZINY TEATRALNE – drugi odcinek cyklu z udziałem Leszka Piskorza i Małgorzaty Piskorz

284

 

W 2018 roku Stowarzyszenie Na Scenie zainicjowało cykl spotkań teatralno-muzycznych pod wspólnym tytułem „Krakowskie Rodziny Teatralne”. Kontynuując tradycję, już 19 października 2019 o godz. 19:00 w Sali Kopułowej Teatru Groteska zagości kolejna krakowska rodzina teatralna, która w aktorskich i muzycznych sekwencjach opowie o życiu ze sceną w tle.

Bohaterkami pierwszego odcinka cyklu była Bożena Zawiślak-Dolny, solistka Opery Krakowskiej oraz jej córka, Katarzyna Zawiślak-Dolny, aktorka Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Popisy wokalno-aktorskie obu pań zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność, a krytycy nie szczędzili słów zachwytu:

„Bożena Zawiślak-Dolny i jej córka Katarzyna (…) otworzyły cykl (oby długi) Krakowskie Rodziny Teatralne. Urocze spotkanie na scenie mamy i córki, przygotowane przez pomysłodawcę, zarazem reżysera i twórcę scenariusza, a także większości tekstów piosenek Wojciecha Graniczewskiego, bawiło i wzruszało. Aktorki dialogując piosenkami, jak i zwierzeniami o sobie, w czym subtelnie pomagała im Anna Małachowska, odsłaniały oczywiste więzy, ale też widać było, że daleko pada jabłko od jabłoni.(…) – Wacław Krupiński.

„Matka z córką stworzyły zabawny, a momentami wzruszający spektakl, który naprawdę warto zobaczyć.” (…) – Magda Huzarska-Szumiec.

Bohaterami drugiego odcinka cyklu będą Leszek Piskorz – wieloletni aktor Narodowego Starego Teatru oraz jego córka, Małgorzata Vera Piskorz – aktorka krakowskiego Teatru Bagatela.Leszek Piskorz opowie o ponad czterdziestu latach spędzonych na deskach najwspanialszego kiedyś teatru w Polsce, o niezwykłych osobowościach, które przez tę scenę się przewinęły oraz o swoich aktorskich przygodach. Nie zabraknie anegdot taty i córki związanych z Ameryką – Leszek Piskorz, profesor krakowskiej PWST był wykładowcą na Uniwersytecie Wisconsin of Milwaukee, a jego córka jest absolwentką elitarnej szkoły aktorskiej Lee Strasberga w Nowym Jorku.

Aktorski show przeplatany songami, fotograficzne i filmowe niespodzianki, dużo dobrego humoru i ciekawych historii to niektóre z atrakcji, jakie Stowarzyszenie Na Scenie przygotowało na ten wieczór. Przy fortepianie zasiądzie ponownie Jerzy Kluzowicz, kierownik muzyczny przedsięwzięcia. Cykl powstaje pod opieką scenograficzną Małgorzaty Zwolińskiej, a autorem scenariusza i reżyserem jest Wojciech Graniczewski.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

http://www.krakow.pl

http://www.ngo.krakow.pl