Wakacyjny czas dobiega końca. Powoli zaczynamy dostrzegać pierwsze oznaki zbliżającej się jesieni. Oznacza to, że nadchodzi nowy sezon teatralny, a wraz z nim nowe tytuły i wydarzenia!

Jeśli wrócili już Państwo z urlopu i pragną zażyć dawkę kultury, polecamy Teatr Barakah, który jako jeden z nielicznych na krakowskiej teatralnej mapie, przez całe wakacje zapewnia widzom kulturalne atrakcje.

I tak 29 sierpnia mają Państwo szansę obejrzeć znakomity spektakl w ramach projektu „Noce Waniliowych Myszy” – będzie to „Szeherezjada, czyli baśń z jednej nocy„. Wortal NaScenie.info miał przyjemność oglądać to przedstawienie w czerwcu –  szczerze go polecamy! To opowieść o aktorce, która w czasie uroczystej gali odbiera nagrodę za zasługi dla kultury i sztuki, a zaraz potem  zostaje zaatakowana przez terrorystę. W ramach samoobrony, niczym baśniowa Szeherezada, snuje opowieść o miłości sprzedawcy dywanów i krewnej króla kebabów, przerywaną licznymi dygresjami. Opowieść kończy się happy endem okraszonym wpadającą w ucho piosenką. Przedstawienie jest bardzo atrakcyjne w odbiorze – dynamiczne, pełne dowcipu, aluzji politycznych, dygresji historycznych. Kabaret na wysokim poziomie nawiązujący do filmów i bajek, z piosenkami, do których muzykę skomponowała Renata Przemyk. Analizując głębiej, tak naprawdę spektakl jest pretekstem do opowieści o tolerancji i wszelkich jej odmianach, a poprzez jego kabaretową formę widz otrzymuje sporą dawkę refleksji zarówno na temat bieżących wydarzeń, jak i stereotypów, które nami rządzą. Wspaniała zabawa dla dorosłych w doborowej obsadzie i świetnej reżyserii Any Nowickiej!

Na scenie Barakah nie zabraknie spotkań z literaturą (między innymi w ramach cyklu Chochla literacka), z filmem (w ramach Letniej Akademii Filmowej między innymi dwa tytuły kina hinduskiego) oraz muzyką (Rytmiczna Barakah). Będą też sztuki wizualne –  już 27 sierpnia wernisaż wystawy grafik Arkadiusza Twardowskiego „Fairy Paradise”.

Wszystkie wydarzenia odbędą się przy ulicy Paulińskiej 28. Więcej szczegółów na stronie www.teatrbrakah.com.

Przypominamy Państwu o naszej zabawie –  co tydzień do wygrania podwójne zaproszenie do Teatru Barakah!

Teatr Barakah - Dyktanda__plakat

Dwa dwuosobowe bilety na 27 sierpnia, na spektakl „Dyktanda” wg Stanisława Lema w reżyserii Any Nowickiej będą czekały w teatrze na dwie osoby, które jako pierwsze udzielą nam prawidłowej odpowiedzi na pytanie: dla kogo Stanisław Lem napisał „Dyktanda”?

Na odpowiedzi czekamy do 25 sierpnia. Formularz do korespondencji znajdą Państwo w zakładce „O nas”.

Zapraszamy do zabawy!