Już niebawem odbędzie się jubileuszowy, 10. Festiwal Twórczości Korowód. Dla Anny Treter, pomysłodawczyni i założycielki Fundacji Piosenkarnia to szczególny rok. Dlaczego? O tym opowiedziała podczas rozmowy z Anną Małachowską:

Anna Treter: To ważny dla mnie rok: 10-lecie festiwalu i Fundacji Piosenkarnia, która podjęła się przed laty pięknej, ale też niełatwej misji prezentowania wartościowej polskiej twórczości muzycznej i literackiej, a szczególnie piosenki artystycznej. Podczas koncertów, spotkań, a także poprzez wydawnictwa płytowe i programy telewizyjne zaprezentowaliśmy twórczość wybitnych postaci polskiej kultury – Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Wojciecha Bellona, Marka Grechuty i wielu innych. Duża część piosenek z tych koncertów, ale także premierowe utwory, będzie można usłyszeć podczas tegorocznego, szczególnie uroczystego koncertu galowego, który odbędzie się 3 grudnia 2017 r. o godz. 19:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Wystąpią w nim między innymi: Magda Umer, Artur Andrus, Michał Bajor, Krzysztof Kiljański, Magda Steczkowska i Wolna Grupa Bukowina. Koncert reżyseruje Wojciech Graniczewski, a gospodarzem wieczoru będzie Andrzej Poniedzielski.
A.M. Festiwalowi jak co rok towarzyszy konkurs…
A.T. Tak, jest to konkurs dla młodych twórców i pieśniarzy, który wyłonił przez te 10 lat wiele ciekawych postaci. W tegorocznych koncertach na antenie radiowej Trójki 19 listopada o godz. 19:00 zaprezentuje się Kuba Blokesz oraz zespoły „Chwila Nieuwagi” i „Chorzy”, a 30 listopada o godzinie 19.00 w Nowohuckim Centrum Kultury zagra Kapela Hanki Wójciak i Sokół Orkestar. Zapraszam też Państwa 25 listopada na tegoroczny finał konkursu do Klubu Żaczek, gdzie zaprezentuje się dwunastu finalistów ogólnopolskiego konkursu. Początek koncertu o godzinie 15:00.
A.M. Festiwal co roku gromadzi rzesze fanów…
A.T. I dlatego chciałabym gorąco Państwu podziękować za wspólnie spędzone dziesięć „korowodowych” lat, bo Państwa liczna obecność na naszych koncertach świadczy o potrzebie organizacji festiwalu, a także o tym, że nieustannie droga jest nam wszystkim dobra polska piosenka.
Warto odwiedzić zatem Centrum Kongresowe ICE 3 grudnia. Do zobaczenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ