Kto? Michał Chludziński. Gdzie? W Teatrze Loch Camelot. Co robi? No właśnie! W niedzielny wieczór już nie po raz pierwszy Michał Chludziński – poeta, satyryk i artysta kabaretowy, zaprosił krakowską publiczność do Teatru Loch Camelot na swój autorski recital.

Program  zatytułowany „Hamulec bezpieczeństwa” to spora dawka gorzkiej prawdy zakropionej nutą ironii o współczesnej Polsce i o Polakach. Wady, przywary, zainteresowania, gusta i fetysze naszych rodaków artysta zestawia w dwudziestu satyrycznych piosenkach oraz monologach, w których analizuje polskie grzeszki oraz charakteryzuje główne cechy narodowe statystycznego mieszkańca naszego kraju. W swoich tekstach artysta odnosi się do aktualnej sytuacji oraz bieżących wydarzeń zmuszając widza do refleksji. Celnym żartem niepozbawionym drwiny i sarkazmu punktuje ułomności narodu oraz rządzących nim polityków apelując jednocześnie do jednych i drugich o zachowanie zdrowego rozsądku w czasach, w których coraz trudniej odnaleźć i pociągnąć za tytułowy hamulec bezpieczeństwa.

Występ Michała Chudzińskiego nawiązuje stylistycznie do form stworzonych przez mistrzów polskiego kabaretu politycznego oraz piosenki satyrycznej. Z klasą i humorem artysta komentuje „polskie piekiełko” nie dystansując się od swojej narodowej przynależności. Jego uwagi i spostrzeżenia są trafne, a odpowiednio dobrany żart i szczery uśmiech rozbrajają publiczność. Na pochwałę zasługuje także kompozytor i pianista Stanisław Rzepiela, autor muzyki do tekstów Michała Chludzińskiego, którego gra jest pełna wyczucia i taktu.

Polecam!