Andrzej Zarycki życie wspomina łagodnie…

  Andrzej Zarycki życie wspomina łagodnie…

  468

  W czwartkowy wieczór w sali kabaretowej Piwnicy pod Baranami wraz z tłumnie zgromadzonymi przyjaciółmi, znajomymi i swoimi sympatykami, Andrzej Zarycki łagodnie wspominał swoje życie… A to za sprawą Andrzeja Pacuły, który przez sześć lat prowadził rozmowy z twórcą legendarnych piosenek, takich jak Skrzypek Hercowicz, Ballady o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego czy Na moście w Avignon, które weszły na stałe do kanonu polskiej muzyki.

  Jeden z najwybitniejszych kompozytorów krakowskiego kabaretu artystycznego Piwnica pod Baranami, autor muzyki do kilkuset piosenek, w tym przebojów wykonywanych przez Ewę Demarczyk, z którą współpracował ponad dwadzieścia lat, kompozytor muzyki do kilkuset spektakli w teatrach dramatycznych, teatrach dla dzieci oraz teatrach telewizji obchodził w tym roku 76. urodziny. Książka Andrzeja Pacuły jest podsumowaniem 50-letniej działalności artystycznej Kompozytora. Znalazły się w niej zdjęcia z życia artystycznego oraz prywatnego, fotokopie nut, afiszy, listów oraz cytaty z udzielonych wywiadów. Portret Muzyka uzupełniają wypowiedzi poetów, artystów, reżyserów, aktorów i piosenkarzy, a także członków rodziny.

  Wieczór prowadził Janusz R. Kowalczyk, a uświetnili go swoimi występami Agnieszka Grochowicz, Ola Maurer, Julia Zarycka (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa), a Leszek Długosz z sentymentem i uśmiechem wspominał między innymi moment, w którym poznał się z bohaterem wieczoru.

  Ja także miałam przyjemność przeprowadzić wywiad z Andrzejem Zaryckim, który przypominam w linku: http://nascenie.info/building-a-gimbal-in-rust-an-introduction/

  Poczujcie atmosferę tego pięknego muzycznego wieczoru słuchając piosenki Agnieszki Grochowicz z jej tekstem i muzyką Andrzeja Zaryckiego.

  Muzyki Andrzeja Zaryckiego można posłuchać także w Operze Krakowskiej, w spektaklu Muzyka i Magia w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego.

  http://www.opera.krakow.pl/pl/repertuar/spektakl/352/muzyka-i-magia