Anna Treter obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia działalności artystycznej. Z tej okazji w sierpniu b.r. ukazała się jej piąta solowa płyta zatytułowana „To ja” wydana przez Polskie Radio, a koncerty promocyjne dwupłytowego albumu odbędą się niebawem w Krakowie i Warszawie. Już 1 października artystka zaśpiewa dla swoich krakowskich fanów koncert w Nowohuckim Centrum Kultury o godzinie 19:00. Prowadzenie wieczoru –  Andrzej Poniedzielski, współpraca reżyserska – Wojciech Graniczewski. Annie Treter towarzyszyć będzie zespół jej muzyków.

Z okazji jubileuszu zamieniłam z Anią kilka słów, którymi się z Państwem dzielę, zachęcając jednocześnie do przyjścia na ten szczególny koncert.

Anna Małachowska: Aniu, stuknęła czterdziestka… 40 lat na estradzie wypełnione piosenkami, muzyką i koncertami. Opowiedz, jak się to wszystko zaczęło?

 

Anna Małachowska: W sierpniu ukazał się Twój dwupłytowy album zatytułowany „To ja”. Według jakiego klucza dobierałaś piosenki?

Anna Treter: Wybrałam kilka z repertuaru zespołu „Pod Budą” – i to zarówno w wersjach studyjnych, jak i koncertowych. Dużą cześć stanowią autorskie piosenki, które ukazały się na moich czterech solowych płytach w ciągu ostatnich 15 lat. Ponieważ wydawnictwo „To ja” jest pewnym podsumowaniem mojej dotychczasowej działalności artystycznej, zawiera także nowe, specjalnie napisane piosenki, które stanowią dopełnienie całości. Ale są i niespodzianki, takie jak choćby nagrana w nowej aranżacji, jedna z moich najukochańszych piosenek „Gdy mnie kochać przestaniesz”, czy duet z Andrzejem Poniedzielskim. Są również piosenki z udziałem Kuby Badacha, Ryszarda Rynkowskiego, Magdy Steczkowskiej, Hanki Wójciak oraz Kapeli Sebastiana Karpiela Bułecki.

Anna Małachowska: Koncerty promocyjne płyty odbędą się w Krakowie i Warszawie, a opatrzone są tytułem „Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej”. Jak będzie wyglądał zatem ten jubileusz?

Anna Treter: Zaśpiewam po prostu te najbliższe memu sercu piosenki. Towarzyszył mi będzie zespół, z którym pracuję od początku mojej solowej działalności: Wojtek Bobrowski, Tomek Hernik, Artur Malik, Adam Niedzielin, a także kompozytor wszystkich piosenek koncertu – Jan Hnatowicz. W koncercie weźmie udział również kwartet smyczkowy Revolt Quartet oraz góralska Kapela z Przytupem. Gospodarzem tego wieczoru będzie Andrzej Poniedzielski, z którym także zaśpiewam w duecie.

Anna Małachowska: Na koniec posłuchajmy pięknej piosenki z repertuary Anny Treter „Na letni wiatr”.