fot. Jarek Skupień

26 listopada 2016 odbył się finałowy koncert wieńczący Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Fabryka Muzyki Niezwykłej” w Andrychowie. Jury w składzie: Anna Treter, Magdalena Turowska „Cytryna” i Jacek Bryndal zdecydowało się przyznać główną nagrodę formacji „The Camel Trio” z Brzeszcz. Drugą nagrodę zdobyła Karolina Hozer z Rybnika, a trzecia powędrowała do wrocławskiego duetu „Not For Sale”. Jury przyznało także dwa wyróżnienia dla Ireny Salwowskiej-Hajdasz z Sadkowa oraz Roberta Cichowicza z Łomży. Burmistrz Andrychowa, Tomasz Żak wręczył laureatom nagrody pieniężne ufundowane przez organizatora – Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz upominki rzeczowe od sponsorów.

fot. Jarek Skupień
fot. Jarek Skupień

Miłą i z pewnością niezapomnianą dla laureatów nagrodą był wspólny koncert z gwiazdą wieczoru i przewodniczącą Jury – Anną Treter, która z towarzyszeniem zespołu swoich znakomitych muzyków zaśpiewała dla andrychowskiej publiczności zarówno starsze, jak i całkiem nowe piosenki. Było lirycznie, nastrojowo, a miejscami nawet rockowo. Wspaniałe muzyczne wydarzenie!

fot. Jarek Skupień
fot. Jarek Skupień
fot. Jarek Skupień
fot. Jarek Skupień

W ramach organizowanego przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Fabryka Muzyki Niezwykłej”, odbyły się także dwie inne imprezy. Wspaniały koncert dały gwiazdy polskiego rocka – Chłopcy z Placu Broni, Róże Europy oraz KULT. Zabrzmiały doskonale znane publiczności, kultowe przeboje zespołów, które udowodniły, że polski rock ma się całkiem dobrze. Na scenie Miejskiego Domu Kultury zagrali także Patrick The Pan czyli Piotr Madej – młody, krakowski kompozytor i producent, autor tekstów, pianista, gitarzysta i solista wraz z towarzyszącą mu formacją o tej samej nazwie, a także rewelacyjny duet Smolik/Kev Fox.

Mamy nadzieję, że za rok Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie znowu nas zaskoczy – równie atrakcyjnym programem festiwalu, profesjonalną organizacją imprezy, wysokim poziomem uczestników startujących w konkursie oraz wspaniałą, serdeczną atmosferą, którą gwarantuje Dyrektor Aneta Wądrzyk.

fot. Jarek Skupień
fot. Jarek Skupień
fot. Jarek Skupień
fot. Jarek Skupień